Jak stworzyć dobrą ofertę najmu nieruchomości?

Brak zainteresowania ofertą często nie jest efektem negatywnych aspektów budynku, ale sposobu, w jaki została ona przedstawiona. Każdego dnia mnóstwo nowych ogłoszeń najmu nieruchomości pojawia się w serwisach ogłoszeniowych. Jak wśród tylu ofert przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów? Aby zostać zauważonym, trzeba umiejętnie przedstawić ważne aspekty najmu.

Najważniejsze informacje w ofercie najmu

Podstawowymi informacjami są lokalizacja oraz cena, ponieważ to one w pierwszej kolejności przykuwają uwagę zainteresowanych. Wiele osób poszukuje nieruchomości w konkretnym miejscu, dlatego lokalizacja powinna być w ofercie dobrze widoczna. Jeśli chodzi o cenę – warto dodać informację, czy istnieje możliwość negocjacji.

Inne ważne aspekty, których nie może zabraknąć to:

  • powierzchnia mieszkalna nieruchomości,
  • ilość pomieszczeń,
  • wyposażenie – meble, sprzęty AGD,
  • typ wynajmowanej nieruchomości – a więc czy jest to mieszkanie w bloku, dom wolnostojący czy szeregowy, jaki jest rodzaj budownictwa, ilość pięter oraz zalety budynku (na przykład nowe okna, ocieplenie),
  • dodatkowe informacje odnośnie miejsc parkingowych, windy, podwórka i okolicy mieszkania (na przykład sklepy, szkoły, poczta).

Najlepiej nie kłamać na temat ewentualnych usterek i wad, ponieważ i tak wyjdą na jaw podczas oględzin mieszkania i mogą zniechęcić klienta, jeśli nie był wcześniej na nie przygotowany.

Zdjęcia kluczem do sukcesu

Dobrze wykonane, wyraźne zdjęcia są zwykle pierwszym elementem, który przyciąga uwagę podczas przeglądania ofert. Dlatego główne zdjęcie, ukazujące się na pierwszym planie ogłoszenia, powinno pokazywać nieruchomość z jak najlepszej strony.

 

Przeczytaj także: Na czym polega zarządzanie nieruchomością?

 

Wynajem przez pośrednika

Dobrym pomysłem na znalezienie najemców są agencje nieruchomości. Nasze biuro świadczy pośrednictwo w obrocie nieruchomościami od 2002 roku, dzięki czemu posiadamy bogate doświadczenie. Potrafimy przedstawić ofertę najmu w jak najlepszy możliwy sposób, ze wszystkimi potrzebnymi detalami.  Dodatkowy atut to przynależność do Centralnego Banku Nieruchomości (CBN), czyli sieci wymiany ofert pomiędzy agencjami nieruchomości. Dzięki niej oferta wynajmu nieruchomości jest dostępna dla dużej liczby potencjalnych nabywców z całej Polski.