Dlaczego warto kupić dom lub segment poza centrum miasta?

Decyzja o zakupie nieruchomości wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji, a jedna z nich dotyczy lokalizacji. Które rozwiązanie jest lepsze: mieszkanie w centrum miasta czy dom na obrzeżach? Obie opcje mają niewątpliwie swoje plusy i minusy, a ostateczny wybór dobrze jest poprzedzić kilkoma pytaniami. Ile zajmie mi dojazd do pracy? Jak dzieci wrócą ze szkoły? Jak lubię spędzać wolny czas? Odpowiedzi z pewnością wskażą, gdzie należy szukać wymarzonego domu.

Charakterystyka nieruchomości na obrzeżach

W przypadku domów i segmentów znajdujących się poza centrum, to, co dla jednych jest zaletą, dla innych może być największą wadą. W podmiejskich dzielnicach ruch samochodów jest o wiele mniej intensywny, zatem łatwiej tam o ciszę i lepszą jakość powietrza. Tempo życia na obrzeżach jest wyraźnie mniejsze, okolica tchnie spokojem i oferuje dostęp do terenów zielonych, których próżno szukać w betonowym centrum. Nieruchomości położone z dala od głównych arterii miast przeznaczone są szczególnie dla osób, które cenią sobie odpoczynek na świeżym powietrzu, marzą o własnym ogrodzie, pracują zdalnie lub chcą uciec od zgiełku. Jeśli należysz właśnie do nich, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą domów na sprzedaż w Zgierzu. Dołożymy wszelkich starań, by znaleźć nieruchomość, która spełni Twoje oczekiwania.

Czy mieszkanie poza centrum jest dla wszystkich?

Wybierając dom lub segment na osiedlu z dala od centrum, należy wziąć pod uwagę, że komunikacja publiczna może być tam dość ograniczona. Ponadto dostępność sklepów i lokali usługowych z pewnością będzie znacznie mniejsza niż w głównych dzielnicach. Warto także zastanowić się, jak długo będzie trwał dojazd do pracy lub szkoły, ponieważ w niektórych przypadkach ten aspekt może stanowić znaczącą przeszkodę.

 

Czytaj dalej: Jak wybrać metraż mieszkania?