Zalety i wady posiadania mieszkania z ogródkiem

Mieszkanie z ogródkiem to rozwiązanie, które łączy w sobie korzyści mieszkania w bloku z przyjemnością posiadania własnego kawałka zieleni. Propozycja ta jest niezmiernie ciekawa, jednak przed podjęciem decyzji o zakupie lokum z przydomowym ogródkiem, warto bliżej przyjrzeć się wszystkim szczegółom. Mieszkanie tego typu ma z pewnością wiele zalet, nie jest jednak wolne od wad, dlatego dobrze jest uważnie przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Jakie są zalety mieszkania z ogródkiem?

Perspektywa posiadania prywatnego ogródka jest atrakcyjna przede wszystkim dla osób, które cenią sobie relaks na świeżym powietrzu bez konieczności oddalania się od miejsca zamieszkania. Pielęgnowanie zieleni może być ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu przez osoby starsze, ogródek świetnie sprawdza się również w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Jeśli jesteś zainteresowany nieruchomościami z większym ogrodem, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą domów na sprzedaż w Zgierzu. Mniejszy ogródek daje możliwość stworzenia przyjaznego otoczenia dla mieszkania, a także posadzenia kilku warzyw lub ziół.

Jakie niedogodności wiążą się z mieszkaniem z ogródkiem?

Mieszkanie z własnym ogródkiem usytuowane jest na parterze, a statystycznie to właśnie parter jest najbardziej narażony na włamania i kradzieże. Istotną kwestią jest również prywatność – mieszkania wychodzące na ogródek mogą przyciągać spojrzenia sąsiadów i przechodniów, a nie każdy będzie się czuł komfortowo w takiej sytuacji. Ponadto warto mieć na uwadze, że jak w każdym lokum na parterze, w mieszkaniu z ogródkiem odgłosy dochodzące z zewnątrz są nieco bardziej słyszalne niż na wyższych piętrach. Aby czerpać korzyść z relaksu na świeżym powietrzu, dobrze jest upewnić się, że ogródek nie jest też całkowicie zacieniony.

 

Przeczytaj dalej: Dlaczego warto kupić dom lub segment poza centrum miasta?