15 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
LICENCJE DLA POŚREDNIKÓW

 

Pamiętajmy, że od 1 stycznia 2002 roku działać na rynku nieruchomości mogą tylko licencjonowani pośrednicy w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości. Licencje to pierwszy krok do profesjonalizacji zawodów, a jednocześnie uwieńczenie dotychczasowej pracy.
Zawody te zostały uregulowane w „Ustawie o gospodarce nieruchomościami”. Wprowadzenie zawartej w ustawie licencji zawodowej powoduje stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych.  Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami czy zarządca nieruchomości nie jest już przypadkową osobą, tylko specjalistą posiadającym wiedzę interdyscyplinarną, m.in. z zakresu prawa, ekonomii, architektury, geodezji, budownictwa, marketingu, a nawet psychologii potrzebnej w pracy z klientem.

 

Profesjonalny pośrednik, zarządca oprócz wiedzy fachowej, powinien w swej pracy kierować się zasadami etyki oraz dbać o przestrzeganie standardów zawodowych. 
Konieczne jest stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych i poziomu obsługi klienta, dbałość o pozytywny wizerunek zawodowy, przeciwstawianie się negatywnym tendencjom rynkowym i mechanizmom oszustw - temu wszystkiemu mają służyć licencje.

Licencja zawodowa pośrednika

Doradca Rynu Nieruchomości

 

CBN MLS

 

Niedozwolone postanowienia umowne, niedozwolone porozumienia przedsiębiorców. Prawo ochrony konkurencji w praktyce funkcjonowania sieci wymiany ofert MLS.

Opłacalność inwestycji - ekonomiczna analiza inwestycji. Formalnoprawny i praktyczny proces prowadzenia inwestycji budowy obiektów budowlanych i wykonania robót budowlanych w istniejących obiektach.

Sposoby i konsekwencje rozwiązania umowy przedwstępnej przez strony.

Nieruchomości gruntowe - działki budowlane - wady prawne i fizyczne nieruchomości - podziały i scalenia.

Służebność przesyłu w praktyce i orzecznictwie. Kryzys na rynku nieruchomości - przepis na przetrwanie. Formalne aspekty wykonywania zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Nieruchomość obciążona wpisem w księdze wieczystej i jego wpływ na bezpieczeństwo transalcji w profesjonalnym obrocie nieruchomościami. Jak być skutecznym na rynku nieruchomości, czyli psychologia sprzedaży i udanych negocjacji. Jak ocenić stan prawny i techniczny budynku - wszystko co powinieneś wiedzieć jako profesjonalista rynku nieruchomości. Internet kluczem do sukcesu zawodów rynku nieruchomości. Formalnoprawne i praktyczne aspekty współpracy w ramach sieci MLS. Praktyczne i formalne konsekwencje niedozwolonych postanowień umownych w umowach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.    

 

 

 

 

 

 

Odwiedziło Nas228717