Na jakiej kondygnacji wybrać mieszkanie?

Wybór mieszkania na wynajem to poważna decyzja, która związana jest z takimi czynnikami, jak lokalizacja, cena, metraż czy liczba pokoi. Jednym z ważnych aspektów, które także warto wziąć pod uwagę, jest położenie mieszkania na konkretnej kondygnacji. Które piętro jest najlepsze?

Jak mieszka się na parterze?

Mieszkanie na parterze może być dobrym wyborem dla osób, które cenią wygodę i łatwy dostęp. Mieszkając na samym dole, nie trzeba wchodzić po schodach ani czekać na windę. Bywa tak, że czynsz za mieszkanie na parterze jest niższy, choć zawsze warto upewnić się w tej kwestii u lokalnego pośrednika wynajmu. Jeśli chcesz wynająć mieszkanie w Zgierzu, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Minusem mieszkań na parterze jest hałas związany z ruchem ulicznym. Z uwagi na bliskość ulicy, mieszkania na parterze są także bardziej narażone na włamania.

Plusy i minusy ostatniego piętra

Mieszkanie na najwyższym piętrze oznacza przede wszystkim prywatność i ciszę, ponieważ u góry nie ma już żadnych sąsiadów, a z dołu nie docierają tak intensywnie odgłosy samochodów i pieszych. Dodatkowo z ostatniego piętra rozpościera się najpiękniejszy widok na okolicę. W okresie letnim w mieszkaniach tych bywa jednak gorąco z powodu nagrzewania się dachu. Do wad należy też zaliczyć konieczność codziennego wchodzenia po schodach lub korzystania windy.

Czy istnieje złoty środek?

Tak! Najoptymalniejszą opcję stanowią zazwyczaj mieszkania wynajmowane na środkowych piętrach. Zapewniają one lepszą izolację od ulicznego hałasu niż te ulokowane na parterze, a także skuteczniejszą ochronę przed wysokimi temperaturami. Dostęp do światła słonecznego jest bardzo dobry, a wchodzenie po schodach nie jest przesadnie uciążliwe. Mieszkania w środkowej części budynku wielopiętrowego są również stosunkowo bezpieczne.