Blog

Jak znaleźć dobrą ofertę wynajmu lokalu użytkowego?

szukanie lokalu

Przez lokal użytkowy należy rozumieć pomieszczenie (lub zespół pomieszczeń), w którym może być prowadzona działalność biurowa, handlowo-usługowa czy instytucjonalna. Wynajem właściwego lokalu użytkowego pod własny biznes może mieć kluczowe znaczenie dla odniesienia sukcesu, dlatego tak ważne jest, by dokonać skrupulatnych poszukiwań i dobrze przyjrzeć się dostępnym ofertom. Nigdy nie warto podejmować decyzji pod wpływem emocji. W tym tekście podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Czytaj więcej...

Jak znaleźć dobrą nieruchomość komercyjną?

hala

Podczas inwestowania w nieruchomości warto rozważyć ulokowanie kapitału w nieruchomości komercyjnej, czyli takiej, która jest niezamieszkana i w pełni dostosowana do prowadzenia działalności gospodarczej przynoszącej zysk. Nieruchomość komercyjna nie zawsze oznacza odrębny budynek. Współcześnie deweloperzy planują lokale usługowo-handlowe w bezpośrednim sąsiedztwie mieszkań, na przykład na parterze wielokondygnacyjnego bloku, zyskując potencjalnych klientów.

Czytaj więcej...

Jak wygląda rozliczenie najmu mieszkania?

przekazanie klucza

Wynajem mieszkania to nie tylko zysk wynikający z opłat od najemcy, ale również konieczność wypełnienia obowiązku podatkowego. Wynajem może być opodatkowany na różne sposoby, w zależności od tego, czy jest to najem prywatny, czy realizowany w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Czytaj więcej...

Jakie są opłaty i podatki przy kupnie nieruchomości?

podatki

Kupno własnej nieruchomości na potrzeby mieszkaniowe, ale także w formie ulokowania oszczędności oraz w celach inwestycyjnych pod dalszy najem jest związane nierozerwalnie z dodatkowymi opłatami, oraz podatkami.

Czytaj więcej...

Jak zadbać o bezpieczeństwo prawne nabywanej nieruchomości?

sprawdzanie działki

Zakup nieruchomości to bardzo ważne wydarzenie, któremu towarzyszą różne emocje. Bardzo istotnym czynnikiem jest zadbanie o bezpieczeństwo prawne nabywanej nieruchomości, czyli sprawdzenie, czy dany dom, mieszkanie jest dobrym zakupem. Co warto wiedzieć? Jak zadbać o bezpieczeństwo prawne nabytej nieruchomości? Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej...

Jakie dokumenty należy sprawdzić kupując nieruchomość?

nowy dom dla pary

Kupno nieruchomości to zawsze konkretna lokata, związana z zainwestowaniem sporej sumy pieniędzy, której skutki odczuwalne są przez lata. Aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas podpisywania umowy lub już po nabyciu majątku, warto zapoznać się z jego stanem prawnym i technicznym. Co jeszcze należy sprawdzić przed nabyciem nieruchomości, aby do minimum ograniczyć ryzyko związane z zawarciem takiej transakcji?

Czytaj więcej...

Na co uważać przy kupnie mieszkania?

oferta

Decydując się na zakup mieszkania, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii. W przypadku mieszkania z rynku pierwotnego właściwie możemy kierować się jedynie jego ceną, lokalizacją oraz rozkładem pomieszczeń. Jeżeli natomiast chodzi o mieszkanie z rynku wtórnego, to należy zwrócić uwagę na cały szereg dodatkowych uwarunkowań, aby uniknąć pułapek i problemów.

Czytaj więcej...

Jak znaleźć dobry kredyt hipoteczny?

dom na kredyt

W sfinansowaniu zakupu domu czy mieszkania może nam pomóc kredyt hipoteczny, który zresztą nie musi ograniczać się wyłącznie do zakupu nieruchomości. Jakie jeszcze sytuacje obejmuje ten rodzaj kredytu i jak wybrać najlepszy spośród wielu dostępnych na rynku?

Czytaj więcej...

Jak sfinansować zakup nieruchomości?

nieruchomosć

Zakup mieszkania to marzenie wielu osób, a także cel inwestorów, którzy inwestycję w nieruchomości traktują jako świetny sposób lokowania zarobionych pieniędzy. Niezależnie od tego, czy planujemy zamieszkiwać czy też wynajmować konkretny dom lub mieszkanie, wyzwaniem z reguły jest znalezienie środków finansowych na jego zakup. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są sposoby na sfinansowanie nieruchomości.

Czytaj więcej...

Co mówią przepisy o sprzedaży gruntów?

działka

Prawo własności do gruntu daje nam możliwość jego odsprzedaży, jednak w przypadku niektórych działek szczegółowe warunki zbycia gruntu regulują odpowiednie przepisy prawne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie rodzaje gruntów podlegają specjalnym rozporządzeniom i co to oznacza w praktyce.

Czytaj więcej...