Blog

Jakie są opłaty i podatki przy kupnie nieruchomości?

podatki

Kupno własnej nieruchomości na potrzeby mieszkaniowe, ale także w formie ulokowania oszczędności oraz w celach inwestycyjnych pod dalszy najem jest związane nierozerwalnie z dodatkowymi opłatami, oraz podatkami.

Czytaj więcej...

Jak zadbać o bezpieczeństwo prawne nabywanej nieruchomości?

sprawdzanie działki

Zakup nieruchomości to bardzo ważne wydarzenie, któremu towarzyszą różne emocje. Bardzo istotnym czynnikiem jest zadbanie o bezpieczeństwo prawne nabywanej nieruchomości, czyli sprawdzenie, czy dany dom, mieszkanie jest dobrym zakupem. Co warto wiedzieć? Jak zadbać o bezpieczeństwo prawne nabytej nieruchomości? Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej...

Jakie dokumenty należy sprawdzić kupując nieruchomość?

nowy dom dla pary

Kupno nieruchomości to zawsze konkretna lokata, związana z zainwestowaniem sporej sumy pieniędzy, której skutki odczuwalne są przez lata. Aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas podpisywania umowy lub już po nabyciu majątku, warto zapoznać się z jego stanem prawnym i technicznym. Co jeszcze należy sprawdzić przed nabyciem nieruchomości, aby do minimum ograniczyć ryzyko związane z zawarciem takiej transakcji?

Czytaj więcej...

Na co uważać przy kupnie mieszkania?

oferta

Decydując się na zakup mieszkania, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii. W przypadku mieszkania z rynku pierwotnego właściwie możemy kierować się jedynie jego ceną, lokalizacją oraz rozkładem pomieszczeń. Jeżeli natomiast chodzi o mieszkanie z rynku wtórnego, to należy zwrócić uwagę na cały szereg dodatkowych uwarunkowań, aby uniknąć pułapek i problemów.

Czytaj więcej...

Jak znaleźć dobry kredyt hipoteczny?

dom na kredyt

W sfinansowaniu zakupu domu czy mieszkania może nam pomóc kredyt hipoteczny, który zresztą nie musi ograniczać się wyłącznie do zakupu nieruchomości. Jakie jeszcze sytuacje obejmuje ten rodzaj kredytu i jak wybrać najlepszy spośród wielu dostępnych na rynku?

Czytaj więcej...

Jak sfinansować zakup nieruchomości?

nieruchomosć

Zakup mieszkania to marzenie wielu osób, a także cel inwestorów, którzy inwestycję w nieruchomości traktują jako świetny sposób lokowania zarobionych pieniędzy. Niezależnie od tego, czy planujemy zamieszkiwać czy też wynajmować konkretny dom lub mieszkanie, wyzwaniem z reguły jest znalezienie środków finansowych na jego zakup. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są sposoby na sfinansowanie nieruchomości.

Czytaj więcej...

Co mówią przepisy o sprzedaży gruntów?

działka

Prawo własności do gruntu daje nam możliwość jego odsprzedaży, jednak w przypadku niektórych działek szczegółowe warunki zbycia gruntu regulują odpowiednie przepisy prawne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie rodzaje gruntów podlegają specjalnym rozporządzeniom i co to oznacza w praktyce.

Czytaj więcej...

Co trzeba wiedzieć wynajmując lokal usługowy?

najem lokalu

Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, doskonale zdają sobie sprawę, że ich przedsiębiorstwo musi mieć określoną siedzibę. Część przedsiębiorców, chcąc zredukować koszty miesięcznego utrzymania firmy, decyduje się na prowadzenie biznesu w miejscu zamieszkania. Są jednak sytuacje, w których nie jest to możliwe. Wówczas ma się dwa rozwiązania. Kupno danego lokalu lub jego wynajem. Zakup lokalu usługowego wiąże się z dużym nakładem finansowym, dlatego spora grupa przedsiębiorców decyduje się na wynajem. O czym warto pamiętać, decydując się na taki krok? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej...

Na co zwrócić uwagę kupując działkę budowlaną?

działka z lotu ptaka

Wybór działki pod budowę domu nie jest rzeczą prostą, gdyż musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów z tym związanych. W wybudowanym domu będziemy mieszkać przez wiele lat, dlatego jest niezwykle ważne, aby podjąć właściwą decyzję. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co warto sprawdzić przed zakupem działki budowlanej.

Czytaj więcej...

Czym różni się działka budowlana od rolnej?

bloki na działce

Decydując się na zakup działki, najważniejszą sprawą jest jej klasyfikacja. Inne przeznaczenie będzie bowiem miała działka rolna, a inne działka budowlana. Dlatego warto wiedzieć, co odróżnia jeden rodzaj działki od drugiej i co to oznacza w praktyce.

Czytaj więcej...