Blog

5 cech dobrego biura nieruchomości

biuro nieruchomości

Kiedy nie mamy sami czasu na poszukiwanie mieszkania lub domu, zwracamy się do biura nieruchomości. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić wiele zachodu. Dzięki niemu od razu przedstawione zostają nam takie oferty, które pasują naszym oczekiwaniom. Żeby jednak usługa pośrednictwa nieruchomości pozostawiła nas zadowolonymi, musimy skorzystać z oferty odpowiedniego, a nie pierwszego lepszego biura. Po czym poznać to dobre?

Czytaj więcej...

Jakie usługi świadczy pośrednik w obrocie nieruchomościami?

pośrednik w obrocie nieruchomościami

Nie orientując się na rynku, ciężko znaleźć nieruchomość spełniającą oczekiwania kupującego. Liczba ofert jest stale aktualizowana, więc zajmując się codziennymi obowiązkami, ciężko je na bieżąco monitorować. Nie zawsze też można znaleźć czas, na załatwienie formalności związanych z nabyciem mieszkania lub lokalu. W związku z tym warto skorzystać z usług pośrednika i zdać się na jego wiedzę oraz doświadczenie.

 

Czytaj więcej...

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku. Co to takiego?

budynek energooszczędny

Każda osoba budująca dom lub inny budynek chce, aby był on jak najbardziej energooszczędny. Oczywiście w odniesieniu do budynków, energooszczędność oznaczać będzie jak najmniejsze zapotrzebowanie na energię do jego ogrzewania. Jednak w sytuacji, gdy chcemy później taki dom sprzedać, musimy mieć możliwość udowodnić, że spełnia on wymogi dotyczące budownictwa energooszczędnego czy nawet pasywnego. Jak to zrobić? Oczywiście nie wystarczy zapewnić, że nasz dom taki jest. Trzeba posiadać odpowiednie dokumenty, które potwierdzą nasze słowa i wskażą na zastosowanie odpowiednich materiałów czy technik budowlanych sprawiających, że budynek faktycznie jest energooszczędny. Tutaj niezbędne okazuje się właśnie świadectwo charakterystyki energetycznej budynku. Jednak to nie jedyne zastosowanie tego dokumentu. Czym dokładnie on jest i kiedy jeszcze jego posiadanie jest wymagane? Właśnie ten temat dzisiaj omówimy.

Czytaj więcej...

Jak uzyskać kredyt na zakup nieruchomości?

kredyt na zakup domu

Zakup własnej nieruchomości jest poważną decyzją, która otwiera przed nami nowe możliwości. Dla osób prywatnych oznacza start w nowe życie, a dla przedsiębiorców - możliwość szybszego i efektywniejszego działania. Trzeba jednak przyznać, że tylko niewielka grupa może pozwolić sobie na dokonanie zakupu z puli zaoszczędzonych środków. Dzieje się tak dlatego, że wszystko, w tym również ceny nieruchomości szybuje w górę. Nic jednak straconego! Rozwiązaniem tego problemu jest kredyt na zakup nieruchomości. Z jakich możliwości możemy skorzystać? Jakie warunki musimy spełniać? I o czym należy pamiętać? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł.  

Czytaj więcej...

Jak stworzyć dobrą ofertę najmu nieruchomości?

oferta najmu nieruchomosci

Brak zainteresowania ofertą często nie jest efektem negatywnych aspektów budynku, ale sposobu, w jaki została ona przedstawiona. Każdego dnia mnóstwo nowych ogłoszeń najmu nieruchomości pojawia się w serwisach ogłoszeniowych. Jak wśród tylu ofert przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów? Aby zostać zauważonym, trzeba umiejętnie przedstawić ważne aspekty najmu.

Czytaj więcej...

Na czym polega zarządzanie nieruchomością?

zarządzanie nieruchomością

Każda nowo powstała nieruchomość potrzebuje zarządcy, czyli osoby, prowadzącej jej dokumentację i reprezentującą wspólnotę przed organami administracji państwowej oraz samorządowej. Do obowiązków firmy, zarządzającej daną nieruchomością należy również między innymi pozyskiwanie dodatkowych źródeł dochodu dla wspólnoty. Szczególnym rodzajem zarządzania nieruchomością jest zarządzanie wynajmowanymi lokalami. Więcej o nim znajdziesz w naszym wpisie.

Czytaj więcej...

Kiedy warto skorzystać z usług agenta nieruchomości?

agent nieruchomości

Agent nieruchomości to pośrednik, który pomaga przy wynajmowaniu, sprzedaży lub kupnie nieruchomości. Kiedy szczególnie warto skorzystać z jego fachowej wiedzy i wsparcia?

Czytaj więcej...

Co wpływa na wartość nieruchomości?

wartość nieruchomości

Niezależnie od tego, czy jesteśmy na etapie sprzedaży, czy kupna nieruchomości, powinniśmy dokładnie wiedzieć, które czynniki najmocniej będą oddziaływać na cenę. Oczywiście jest ich wiele, które jednak odgrywają największą rolę?

Czytaj więcej...