18 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Uprawnienia pośredników i zarządców agencji nieruchomości - Zgierz

Licencje dla pośredników

Od 1 stycznia 2014 roku działać na rynku nieruchomości mogą nie tylko licencjonowani pośrednicy w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości. Obecnie obowiązujące przepisy nie wymagają już, aby osoby wykonujące te zawody musiały wykazać się udokumentowanym wykształceniem i odpowiednimi kwalifikacjami. Dzisiaj, wystarczy jedynie posiadanie ubezpieczenia od  odpowiedzialności cywilnej, aby zostać pośrednikiem lub zarządcą nieruchomości. Deregulacja tych profesji wpłynęła nie tylko na ich prestiż, ale sprawiła, że wykonują je osoby nieposiadające odpowiedniego przygotowania, co nie rzadko odbija się na jakości świadczonych przez nie usług. Dlatego wciąż najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie pośredników lub zarządców, którzy mogą potwierdzić swoje kompetencje poprzez okazanie odpowiedniego dokumentu potwierdzającego kwalifikację-licencji.

Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami czy zarządca nieruchomości nie jest bowiem przypadkową osobą, tylko specjalistą posiadającym wiedzę interdyscyplinarną, m.in. z zakresu prawa, ekonomii, architektury, geodezji, budownictwa, marketingu, a nawet psychologii niezbędnej do pracy z Klientem.

Niezbędne kompetencje

Profesjonalny doradca nieruchomości, pośrednik lub zarządca, oprócz wiedzy fachowej, powinien w swej pracy kierować się zasadami etyki zawodowej oraz dbać o przestrzeganie wysokich standardów.

Dlatego niezbędne jest stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych i polepszenie poziomu obsługi klienta, dbałość o pozytywny wizerunek zawodowy, przeciwstawianie się negatywnym tendencjom rynkowym i mechanizmom oszustw. Właśnie temu wszystkiemu służyły licencje i z tego względu warto współpracować z osobami, które je posiadają. Zyskuje się dzięki temu pewność w pełnie profesjonalnej obsługi.

Zakres oferty

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą biura nieruchomości, w tym sprzedaży oraz wynajmu nieruchomości. Poszukujemy zarówno nieruchomości dla osób prywatnych (jak domy czy mieszkania), jak również lokali, biurowców i hal dla firm, a także działek pod inwestycje. Pomożemy przy wycenie nieruchomości, a także przy jej sprzedaży. Szczególnie polecamy nieruchomości oraz inne obiekty na terenie województwa łódzkiego: Zgierza, Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Ozorkowa i okolic. Zachęcamy do skorzystania z usług naszego doradcy nieruchomości, który pomoże Państwu w wyborze oferty spełniającej wszystkie oczekiwania. W przypadku pytań dotyczących świadczonych przez nas usług, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą AFKPOL.

Licencja zawodowa pośrednika

Doradca Rynu Nieruchomości

 

CBN MLS

 

Niedozwolone postanowienia umowne, niedozwolone porozumienia przedsiębiorców. Prawo ochrony konkurencji w praktyce funkcjonowania sieci wymiany ofert MLS.

Opłacalność inwestycji - ekonomiczna analiza inwestycji. Formalnoprawny i praktyczny proces prowadzenia inwestycji budowy obiektów budowlanych i wykonania robót budowlanych w istniejących obiektach.

Sposoby i konsekwencje rozwiązania umowy przedwstępnej przez strony.

Nieruchomości gruntowe - działki budowlane - wady prawne i fizyczne nieruchomości - podziały i scalenia.

Służebność przesyłu w praktyce i orzecznictwie. Kryzys na rynku nieruchomości - przepis na przetrwanie. Formalne aspekty wykonywania zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Nieruchomość obciążona wpisem w księdze wieczystej i jego wpływ na bezpieczeństwo transalcji w profesjonalnym obrocie nieruchomościami. Jak być skutecznym na rynku nieruchomości, czyli psychologia sprzedaży i udanych negocjacji. Jak ocenić stan prawny i techniczny budynku - wszystko co powinieneś wiedzieć jako profesjonalista rynku nieruchomości. Internet kluczem do sukcesu zawodów rynku nieruchomości. Formalnoprawne i praktyczne aspekty współpracy w ramach sieci MLS. Praktyczne i formalne konsekwencje niedozwolonych postanowień umownych w umowach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.    

 

 

 

 

 

 

Odwiedziło Nas400850