Kiedy warto skorzystać z usług agenta nieruchomości?

Agent nieruchomości to pośrednik, który pomaga przy wynajmowaniu, sprzedaży lub kupnie nieruchomości. Kiedy szczególnie warto skorzystać z jego fachowej wiedzy i wsparcia?

Jesteśmy zniechęceni po samodzielnych poszukiwaniach

Większość osób rozpoczyna poszukiwanie nieruchomości samodzielnie, przeglądając portale ogłoszeniowe. Są one pełne ofert, których weryfikowanie rzadko przynosi jednak oczekiwane rezultaty. Dodatkowo lista ta, szczególnie w dużych miastach, stale się powiększa, przez co w natłoku informacji nie jesteśmy w stanie znaleźć dokładnie tego, czego nam trzeba. Wówczas niezbędna będzie pomoc agenta nieruchomości, który obserwuje ten rynek każdego dnia oraz dysponuje wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu doskonale będzie wiedział, gdzie szukać najbardziej wartościowych ofert, a także jak je weryfikować.

Jeśli nie mamy czasu na samodzielne zaangażowanie się w proces

Jak wspomnieliśmy, zarówno sprzedaż nieruchomości, jak i jej poszukiwania, są bardzo czasochłonne. Przeglądanie dziesiątek ofert, odbieranie i wykonywanie telefonów, spotkania z potencjalnymi kupcami i nabywcami – wszystko to wymaga ogromnego zaangażowania pod względem czasu, na które nie wszyscy możemy sobie pozwolić. Wówczas zdecydowanie lepiej powierzyć te zadania agentowi nieruchomości, który przejmie za nas realizację procesu i zaangażuje nas w niego wtedy, gdy będzie to konieczne.

Chcemy mieć pewność bezpieczeństwa transakcji

Nawet jeśli już znajdziemy wymarzoną nieruchomość, często czeka na nas plik dokumentów do podpisania i pozostałe kwestie natury prawnej. Dla osoby niewykwalifikowanej w tym zakresie, zrozumienie ich może być bardzo trudne i niepotrzebnie stresujące. Wówczas również warto zdać się na pomoc agenta nieruchomości, który zadba o pełne bezpieczeństwo transakcji.

To jednak niejedyne powody, dla których warto skorzystać ze wsparcia agenta nieruchomości. Takie osoby oferują też usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami, a nawet w doradztwie w zakresie kredytów hipotecznych.

 

Przeczytaj również: Co wpływa na wartość nieruchomości?